VI Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych
"Kulinaria przyszłości"
4-5 marca 2005 r
.
W VI edycji konkursu brali udział kucharze, kelnerzy i barmani z 19 szkół gastronomicznych:
Lp. |
Nazwa szkoły |
Miejscowść |
1 |
Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych |
Bielsko Biała |
2 |
Zespół Szkół nr 3 |
Bochnia |
3 |
Zespół Szkół |
Bukowno |
4 |
Zespół Szkół Ekonomiczno-Gospodarczych |
Cieszyn |
5 |
Zespół Szkół Zawodowych |
Gorlice |
6 |
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich |
Iwonicz Zdrój |
7 |
Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego |
Kielce |
8 |
Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 |
Kraków |
9 |
Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 |
Kraków |
10 |
Zespół Szkół Zawodowych |
Krościenko |
11 |
Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych |
Myślenice |
12 |
Zespół Szkół Zawodowych |
Preszów (Słowacja) |
13 |
Zespół Szkół Gastronomicznych i Przemysłu Spożywczego |
Przemyśl |
14 |
Zespół Szkół im. W. Witosa |
Sucha Beskidzka |
15 |
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 |
Tarnobrzeg |
16 |
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich |
Tarnowskie Góry |
17 |
Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych |
Tarnów |
18 |
Zespół Szkół nr 3 |
Wadowice |
19 |
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich |
Wisła |
Równocześnie z VI Małopolskim Konkursem Szkół Gastronomicznych odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Kucharza dla uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie.
Konkurs zorganizowany był we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Barmanów Oddział Południowy, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szefów Kuchni i Cukierni oraz Stowarzyszeniem Polskich Kucharzy i Cukierników oraz pod patronatem medialnym TV Kraków, Radia Wanda Złote Przeboje, redakcji miesięcznika "Przegląd Gastronomiczny" i "Dziennika Polskiego". VI edycja konkursu była objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Małopolskiego Pana Jerzego Adamika, wiceprezydenta Miasta Krakowa Pana Henryka Bątkiewicza oraz przez Małopolskiego Kuratora Oświaty
Panią Elżbietę Lęcznarowicz.
Laureaci Małopolskiego Konkursu Kucharza:
I miejsce Mateusz Guzik - ZSG nr 1 w Krakowie
II miejsce Kamil Szubstarski - ZSP nr 1 Tarnobrzeg
III miejsce Łukasz Cichy - ZSG nr 1 w Krakowie
Laureaci Wewnątrzszkolnego Konkursu Kucharza:
I miejsce Michał Nowak
II miejsce Piotr Zając
III miejsce Mateusz Czyż
Laureaci Małopolskiego Konkursu Kelnera:
I miejsce: Janusz Kubica, Michał Szwajca - Kraków
II miejsce: Wojciech Kopiec, Maciej Preś - Cieszyn
III miejsce: Marcin Baranowski, Łukasz Soballa - Tarnowskie Góry
Laureaci Małopolskiego Konkursu Barmana:
Soft drinks:
I miejsce - Malina Juldasewa - Presov (Słowacja)
II miejsce - Paulina Dubiel - ZSG nr 1 Kraków
III miejsce - Karina Jany - ZSGH Tarnowskie Góry
Short drinks:
I miejsce Paulina Dubiel - ZSG nr 1 Kraków
II miejsce Łukasz Kulka - ZSEG Cieszyn
III miejsce Tomasz Jastrzemski - ZSGH Wisła